SEO

ابر میزبانی چیست؟

میزبانی ابر
Cloud Computing یا این که رایانش ابری و یا این که پردازش ابری به معنای به کار گیری از منابع مشقت بار افزاری و قابل انعطاف افزاری گروه ای از کامپیوترهای متصل به شبکه است . بدین مضمون‌ که برای استعمال از یک اپلیکیشن یا این که مشقت بار افزار یگانه لزومی به‌وجود آن بر روی رایانه همراه مورد به کار گیری نیست و می توان از روش رایانه همراه دیگری که به شبکه متصل است و دارنده این منابع می‌باشد از آنها استفاده نمود .
Cloud Hosting یا این که میزبانی ابری هم نوعی میزبانی است که شالوده کار آن بر مبنای کار رایانش ابری هست . درین دسته از میزبانی سایت ها به جای به کارگیری از منابع دشوار افزاری و قابل انعطاف افزاری یک سرور , از یکسری سرور بصورت هم‌زمان استعمال می نمایند .

میزبانی ابری چه‌طور کار می کند؟
در سرورهای صاحب خانه ابری , داده ها در نقاط گوناگون جغرافیایی قرار میگیرند و با به کارگیری از فناوری سرورهای مجازی این قابلیت آماده می شود تا هرمورد از این سرورها قسمتی از وظیفه میزبانی را بر عهده بگیرند . این خصوصیت که تحت عنوان افزونگی سرور مجازی شناخته می شود سبب ساز ارتقاء کارآیی خدمت های میزبانی خواهد شد که به‌دنبال به شرح هرکدام از آنها میپردازیم .

خصوصیت های میزبانی ابری
هاست ابری نسبت به میزبانی معمولی برتری های اکثری داراست . Up Time بالا , انعطاف پذیری دوچندان و صرفه جویی در هزینه ها از جمله مهمترین مزایای این میزبانی به شمار می‌رود که درپی درخصوص هرمورد توضیح داده خواهد شد .

مقاومت و دردست بودن
در میزبانی ابری از آنجایی که منابع از یکسری سرور بار گذاری می گردند , در حالتی‌که که یکی سرورها با مشکل در خدمت دهی روبرو شود تخت گاز سرور دیگری جایگزین آن شده و بنابراین زمان Down Time یک وبسایت نسبتاً به صفر می‌رسد .

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *